AGATA DOBROWOLSKA
Alt text
POZNAJCIE AGATKĘ

Mam na imię Agata i mam teraz 11 lat. Chodzę do III klasy integracyjnej szkoły podstawowej. Właściwie to nie chodzę, bo nie potrafię, tylko mama codziennie wozi mnie do szkoły i na inne zajęcia. Urodziłam się niestety o wiele za wcześnie i skutki tego będę dźwigać przez całe życie.

Mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe nie pozwala mi chodzić, biegać, nawet siedzieć samodzielnie w zwykłej szkolnej ławce. Z powodu znacznej niesprawności rąk , niemal każda czynność jest dla mnie praktycznie niewykonalna. Mimo to nauczyłam się pisać na komputerze ze specjalną klawiaturą. Bardzo lubię się uczyć i uczestniczyć w szkolnych zajęciach razem z koleżankami i kolegami z klasy. Chcę jak najpełniej korzystać z możliwości nauki w szkole, dlatego konieczna jest ciągła intensywna rehabilitacja. Oprócz zajęć w ośrodku rehabilitacyjnym w Elblągu, wyjeżdżam z mamą na turnusy do specjalistycznych ośrodków.

Abym mogła dalej się uczyć i w przyszłości w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, konieczna jest dalsza intensywna rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt.

--
Dorota i Jerzy - rodzice
Elbląg

Autor: Rodzice 0 Komentarzy Kontakt z Agatką przez Fundację

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pozostanie jedynie do wiadomości administratora strony. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane. *

Możesz korzystać z atrybutów HTML<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Szczęśliwe Drzewka

Szczęśliwe Drzewka