JULIA NOWACKA
Alt text
JULKA I MY

Julcia ma 8 lat, od dziecka zmaga się z najcięższą, spastyczną czterokończynową postacią porażenia mózgowego. Spastyka, czyli zbyt mocne napięcie mięśni, powoduje że Julcia mimo wieku szkolnego rozwój ruchowy ma oceniony na poziomie 8-tygodniowego noworodka. Julcia ma też zdiagnozowaną lekooporną padaczkę, z czynnymi napadami pojawiającymi się mniej więcej raz w miesiącu.

Od trzeciego miesiąca życia Julcia jest regularnie rehabilitowana, codziennie korzystamy z różnego rodzaju terapii, jednych mniej, innych bardziej wymagających, wszystkie są dla Julci od lat codziennością.

Jula jest dziewczynką uśmiechem zarażającą innych, potrafi znaleźć radość w najmniejszej rzeczy, pozornie dla nas nieistotnej. Nie mówi więc komunikacja z Nią jest znacznie ograniczona, nie domyślamy się pewnie nawet połowy tego, co chciałaby nam powiedzieć. Ale to, co wiemy na pewno - to, że jest szczęśliwa, a to dla nas najważniejsze.

Napędzani codziennie tą świadomością dbamy, by mogła funkcjonować optymalnie do swoich możliwości. To ciężka praca i wymaga dużego zaangażowania współpracujących z nami od lat terapeutów, ale daje zadziwiające efekty i takie działanie jest dla nas priorytetem.

--
Ilona i Damian - rodzice
Elbląg

www.julkaimy.pl

Autor: Ilona Nowacka www.julkaimy.pl 0 Komentarzy Kontakt z Julcią

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pozostanie jedynie do wiadomości administratora strony. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane. *

Możesz korzystać z atrybutów HTML<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Szczęśliwe Drzewka

Szczęśliwe Drzewka