KLARA KORAB
Alt text
Nasza kochana Klarusia

Klara to 6-letnia dziewczynka, która każdego dnia zmaga się z licznymi chorobami od dnia swoich narodzin.

Klara urodziła się 16.09.2006r. z rozpoznaniem zespołu wad wrodzonych pod postacią agenezji ciała modzelowatego i rozszczepu podniebienia twardego.

Operację podniebienia przeszła w 8 miesiącu życia. Następny zabieg miała na udrożnienie przewodów słuchowych, kiedy miała rok i cztery miesiące.
Rehabilitacje ruchową Klarcia zaczęła w wieku 6 miesięcy. Po pierwszym roku rehabilitacji odbył się pierwszy turnus rehabilitacyjny i tak z częstotliwością co 4 miesiące odbywały się kolejne, co dawało systematyczne efekty w Jej usprawnianiu.
Poza turnusami Klara była cały czas rehabilitowana w Elblągu: logopeda, muzykoterapia, dogoterapia, hipoterapia, terapie psycho – pedagogiczne, terapia ręki, terapia SI, terapia ruchowa, masaże i w końcu w wieku trzech lat stanęła samodzielnie na nogi.
Kiedy Klara miała cztery latka pojechaliśmy pierwszy raz na delfinoterapię, po której nasze Dziecko otworzyło się na świat zewnętrzny tzn. zaczęła szukać kontaktu z innymi dziećmi, rozumieć, co się dookoła Niej dzieje, pojawiły się pierwsze wokalizacje.

Dwa lata temu u Klary stwierdzono ogniska zapalne w lewej półkuli mózgu, które między innymi wstrzymują mowę oraz objawiają się atakami padaczkowymi.

Pomimo ciężkiej, codziennej pracy Klarcia jest bardzo pogodną dziewczynką, chętną do dalszej rehabilitacji.

--
Iza i Sławek - Rodzice
Elbląg


Autor: Rodzice 0 Komentarzy Kontakt z Klarą poprzez Fundację

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pozostanie jedynie do wiadomości administratora strony. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane. *

Możesz korzystać z atrybutów HTML<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Szczęśliwe Drzewka

Szczęśliwe Drzewka