NIKOLA KABAT
Alt text
KOCHANEJ NIKOLI

Nikolka to radosna i pogodna 6-letnia dziewczynka, która niestety została bardzo doświadczona przez los. Jest chora na nieuleczalną, postępującą chorobę rdzeniowego zaniku mięśni (w skrócie SMA1b). Jest to choroba genetycznie uwarunkowana, spowodowana płodowym uszkodzeniem rogów przednich rdzenia kręgowego.

Objawy kliniczne występujące u Nikoli to między innymi postępujące zaniki mięśni, wyraźniejsze w kończynach dolnych, niemożność samodzielnego siadania, niewydolność oddechowa, niewydolność krążenia, częsta podatność na infekcje. Nikoli nie można wyleczyć ani sprawić, by chodziła na własnych nogach, można jedynie uczynić naprawdę wiele, aby mniej cierpiała i choć w niewielkim stopniu była samodzielna i czuła się bezpiecznie. Wymaga intensywnej rehabilitacji ruchowej, która wspomaga jej rozwój oraz zabezpiecza sprawność układu oddechowego.

Patrzymy na naszą córkę, jesteśmy z niej bardzo dumni, że jest tak dzielna i pomimo wszystko radosna. Kochamy Nikolę i wierzymy w nią.

Rodzice

Historia Nikoli na stronie: www.nikolakabat.pl

Autor: Rodzice www.nikolakabat.pl 0 Komentarzy Kontakt z Nikolą

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pozostanie jedynie do wiadomości administratora strony. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane. *

Możesz korzystać z atrybutów HTML<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Szczęśliwe Drzewka

Szczęśliwe Drzewka