NIKOLA KOWALCZYK
Alt text
Nasza Nikolka

Nikola urodziła się w 2006 roku jako dwumiesięczny wcześniak. Początkowo jej rozwój nie wykazywał większych zaburzeń.

Gdy Nikolka miała kilka miesięcy zauważyliśmy nieprawidłowości w jej rozwoju ruchowym. Zaniepokojeni, rozpoczęliśmy rehabilitację, która z czasem zaczęła przynosić efekty. Nikolka miała rok i 2 miesiące gdy zaczęła raczkować a samodzielnie chodziła dopiero w wieku 3 lat.

Nikola choruje na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią diplegii spastycznej kończyn dolnych.
W wieku 5 lat przeszła zabieg wydłużania ścięgien Achillesa, aby jej chód był stabilny i zbliżony do prawidłowego wzorca chodu zdrowego dziecka. Do dziś jest rehabilitowana kilka razy w tygodniu.

W tym roku nasza pociecha poszła do szkoły. Jest mądrą i systematyczną uczennicą. Jesteśmy z niej bardzo dumni i cały czas ją wspieramy, by w przyszłości mogła "dogonić" swoich rówieśników i była samodzielna w codziennym życiu.

--
Aleksandra i Michał - rodzice
Elbląg

Rodzice 0 Komentarzy Kontakt z Nikolą przez Fundację

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, pozostanie jedynie do wiadomości administratora strony. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane. *

Możesz korzystać z atrybutów HTML<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Szczęśliwe Drzewka

Szczęśliwe Drzewka