Wisła – stolica skoków narciarskich

Wisła to jedna z tych miejscowości, które przyciągają co roku coraz większe rzesze turystów. Na pewno nie ma się co temu dziwić, gdyż oferuje ona możliwość urlopu w przepięknych warunkach, wśród ciekawych miejsc i interesujących atrakcji. Tak duże zainteresowanie miejscowością wśród urlopowiczów powoduje, że baza noclegowa rozwija się w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu ilość przystępnych miejsc noclegowych () zwiększa się niezwykle dla nas korzystnie. Dla zwiedzających ma to swoje plusy, dzięki temu mogą szybko znaleźć odpowiednio dostosowane do swoich potrzeb noclegi. Ukrytych jest tu wiele możliwości, w tym także nocowanie w kwaterach prywatnych, cieszących się bardzo dużą popularnością.

Przyjeżdżający do Wisły turyści chcą często w pierwszej kolejności zobaczyć związane z mistrzem świata w skokach narciarskich pamiątki. Nikogo tutaj to nie dziwi, Adam Małysz bowiem pochodzi właśnie stąd i także tutaj cały czas mieszka. Elementami stanowiącymi chlubę miasta jest między innymi galeria pucharów skoczka, podobizna mistrza wykonana z czekolady czy też skocznia narciarska jego imienia. W ślad za tym idzie także bardzo duże zainteresowanie sportem, dlatego też Wisła zalicza się do miejsc, gdzie bez trudu można uprawiać wiele dyscyplin. Zwłaszcza zimą warunki są idealne do narciarstwa, snowboardu i wielu innych, zimowych szaleństw. Na miejscu można znaleźć nie tylko odpowiednie miejsca do ich uprawiania, ale także wypożyczalnie sprzętu czy też szkoły, w których zasięgnąć można kilku lekcji dla początkujących.

Nie można jednak zapominać o tym, że Wisła to także miejscowość położona przepięknie wśród przyrody Beskidu. Cudowne krajobrazy można podziwiać między innymi korzystając ze szlaków turystycznych. Na uwagę zasługuje fakt, iż są one przeznaczone do tego, aby korzystać z nich tak samo latem jak i w zimie. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednie dla siebie. Okazuje się, iż z każdym rokiem przybywa specjalnych szlaków dla rowerzystów, co cieszy osoby aktywnie spędzające wolny czas na dwóch kółkach. Warto pamiętać o znajdujących się w Wiśle Muzeach – narciarstwa i Beskidu. Duża ilość zgromadzonych w nich eksponatów sprawia, że można dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Ważna jest także Izba Spadochroniarza, w której zgromadzono sprzęt z wielu lat. Jak widać, warto przyjechać do Wisły na urlop bez względu na porę roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>